blog

Kopalnia Turów, wyrok TSUE i Czechy - gdzie leży problemInformacje

Odtworzeń: 3764
Czas trwania: 26m 6s
Opinia: 143
Ilość reakcji: 112
Opis: Przed Wami odcinek specjalny Outriders Power. Wyjątkowo w formie vloga, a nie podcastu. Jesteśmy w Bogatyni, przy elektrowni Turów, która opalana jest węglem brunatnym z pobliskiej kopalni Turów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Euro .

Komentarze


Kopalnia Turów, wyrok TSUE i Czechy - gdzie leży problem

- Dlaczego nie napisaliscie, ze fundacja tego pana finansowane jest z zagranicy? Przez takie podmioty jak Olin gemeinnützige GmbH, ood Move GmbH a.k.a. Guerrilla Foundation. Sprawdzcie sami.
- Czesi mają rację, strona Polska jest poprostu głupia, pomijając już fakt że ta elektrownia oddziaływuje w jakiś sposób niekorzystnie za granicami kraju (stosunki dobrosąsiedzkie) to sytuacja pokazuje w jakim położeniu jest Polska, a jest w czarnej dupie dlatego że oparła energetykę właściwie na samym węglu! (mają w tym swój udział różnej maści górniczy terroryści czyli tzw. górnicze związki zawodowe). Przecież to jest brak dywersyfikacji, i teraz cokolwiek się stanie z dostawami węgla to Polska leży i robi pod siebie (obwiniając przy okazji tym pół Europy - tak, muszą być jacyś wrogowie) bo oparła energetykę prawie wyłącznie na smym węglu. To jest chory nienormalny kraj.
- Wrzody ropiejące sprzedajne polityczne kanalie.Zamiast bronić interesy Polski to niszczą wszystko co pożyteczne dla Narodu.
- “Nowy blok energetyczny nie zanieczyszcza środowiska a wręcz przeciwnie” - cytat z wypowiedzi przedstawiciela NSZZ
- Czechy mają powojenny dług graniczny i mieli oddawać grunty wokół worka Bogatyńskiego, może zintensyfikujemy swoje działania na rzecz zwrotu należności wokół odkrywki i problem sam się rozwiąże?
- Przedsiębiorcy w Polsce są czasami jeszcze gorzej i bezwzględniej traktowani.
- Polska nic nie traci nie zamykając elektrowni Turów , wręcz przeciwnie, korupcja w UE i TSUE jest oczywistością , pieniądze unijne na lichwę są nam do niczego nie potrzebne ,mamy swoją walutę i narodowy bank Polski i dużo dużo drzewa do ich produkcji zamieniając zieloną energię w walutę w złoto i złotego,,,,,,,, !!!!????
- Pomyślałem że to może być celowo zrobione poprzez zamknięcie kopalni a za jakiś czas wykupienie jej przez Czechy lub Niemcy (na razie tylko taka hipoteza).
- Dobra decyzja! Bo smród dochodzi aż do Wrocławia. Niech Polska buduje silniki magnetyczne- energia bezpłatna i bez spalin.
- Panienko to odwet za Nord Stream 2. Nie wysilaj się, sprawa jest prosta. Dotychczas u naszych sąsiadów Czechów działało najwięcej agentów G.R.U
- Zerknij i sam oceń, greyswift.at Hyflex Handschuhe ja bym się z tym zgodził.
- Kto mi wyjaśni dlaczego najpierw zamyka się kopalnie węgla kamiennego i elektrownie na węgiel kamienny, a dopiero w drugiej kolejności elektrownie na węgiel brunatny? Jak to uzasadniają ekolodzy? Czy to przypadkiem nie jest tak, że w Niemczech wydobycie węgla kamiennego przestało być opłacalne, a brunatnego mają sporo? Przy czym węgiel brunatny we wschodnich Niemczech wydobywają ... czeskie koncerny. Czyli mamy przestać wydobywać swój węgiel brunatny, a kupować niemiecki wydobywany przez Czechów? A najlepiej kupować energię już gotową? Do tego my jesteśmy głównym trucicielem, bo spalamy węgiel kamienny, a Czechy są super pomimo, że energia elektryczna u nich pochodzi w 40% z węgla brunatnego... Oczywiście w Niemczech węgiel brunatny to poniżej 20% energii, ale spalają węgla brunatnego 3 razy tyle co Polska... Całą ta polityka wymachiwania CO2 sprowadza się do niszczenia naszego przemysłu. Przemysłu, który produkuje marginalne ilości CO2 w stosunku np. do Niemiec... Tzw. ekolodzy mają linię zgodną z tym co im dyktują sponsorzy i dlatego szukają dymiącego garnka mając dymiący kocioł za plecami.
- Francja też ostatnio sie nie dostosowała do orzeczenia tego sztucznego tforu..
- Polska strona przeprowadziła i przedłożyła badania jako swoj argument. Czesi takowe badania przedstawili?
- Dlaczego Czesi i Niemcy nie zamykaja kopalni one szkodza srodowisku w takim samym stopniu ?
- A dlaczego bez zgody Czech przedłużyliscie do 2040 r wydobycie? Rząd miał to w d , jedyne wyjście zrobić manifestacje w Warszawie tylko Kaczyńskiego zapytaj pisdzielcu czy się zgodzi 👎👎👎
- No i po co to glupie tlumaczenie,zeby lamac europejskie prawo. UE to nie ,,Kaczy Cyrk". Tu sie nie podwaza wyrokow sadow, ani ich sie nie komentuje. Wyrok dotyczy kopalni Turow, a jakies glupkowate tlumaczenie, ze Polacy musza krasc bo jakas elektrownie nie bedzie funkcjinowac nie ma w Europie zastosowania
- Głosowaliście na sprzedawczyków z POKO.
- W Bogatyni po wybraniu PiS'u beda palic Oponami niedlugo, tak dobrze zrobila im ta wladza, oby polska wyleciala z uni jak pis wygra kolejne wybory, ja wyjechalem z Bogatyni i osiagnelem Pomagisterskie studia w Inzynieri Komputerowej ostatnio wrocilem lecz patrzac jak mocno Bogatynia sie zapadla to mi sie odechcialo... naprawde ten region wyglada dzisiaj gorzej niz w roku 2008-2012, Zgorzelec tez straszliwie padl wchodzac do Carrefoura widac ogromne pustki, przeterminowane ryby a za lada jedynie stare makrele i zlikwidowane wydzialy..

Szkoda, lubilem ten Region nawet mialem w planach wybudowanie sobie Domu lecz dzisiaj widze ze lepiej przeczekac i zobaczyc jak sie rozwinie ten region bo po ostatnich aferach Korupcyjnych i przemycanym Koxie w Citronexie to szkoda gadac...
- My Polacy musimy zachowywać się jak Niemcy z Notstrim 2 jest to biznes woń od Polski
- nie kupować hundaiów i skody to też ograniczą produkcję i będą zwalniać ludzi w swoich fabrykach