blog

JAK UPADŁ POLSKI PRZEMYSŁ - Czy Nadejdzie renesans?Informacje

Odtworzeń: 91961
Czas trwania: 16m 33s
Opinia: 3261
Ilość reakcji: 359
Opis: 🌍 OPIS 🌍 W latach 2004–2015 Polska również mogła pochwalić się drugim miejscem w UE pod względem tempa wzrostu PKB per capita. Gdyby nie masowa likwidacja przemysłu po 1989 roku, dziś zapewne nasza gospodarka byłby znaczn .

Komentarze


JAK UPADŁ POLSKI PRZEMYSŁ - Czy Nadejdzie renesans?

- Polski przemysł upadł, bo zarządzało nim państwo, czyli efektywnie urzędnicy z partyjnego nadania. Aktualnie następuje rekonstrukcja tego systemu. Prawdopodobnie efekt będzie podobny.
- Pozdrawiam tokarz CNC!
- ok tylko jaka eltenatywa wobec prywatyzacji.I to gdanie że firmy lotnicze sprzedane...istnieje kilka globalnych koncernów a my jesteśmy za mali na własna produkcja.Troche to wszystko naciągane ale trafia na podatny patriotyczny grunt
- Jak widzę ten fikołek intelektualny, porównujący archaiczne i kompletnie przestarzałe przedsiębiorstwa czasów komuny z nowoczesną technologią, to mnie wywraca. Polska elektronika to była kpina: zacofana i o syfiastej jakości. Ten tekst o zamykanych kopalniach to też jakaś chodzącą kpina: przecież to jest kompletnie nieopłacalne i tylko silne związki zawodowe, które potrafią spalić kilka opon pod sejmem, utrzymują je przy życiu. Ten film to jedno wielkie zakłamanie.
- Mogliśmy zostać "Chinami europy" dzięki dużemu potencjałowi ludzkiemu i taniej pracy. Niestety dzika prywatyzacja a potem "studzenie gospodarki" przez Balcerowicza spowodowało, że na długie lata staliśmy się krajem montowni i usług. Odbudowa gospodarki trwa wiele lat ale na szczęście widać, że postępuje.
- Bo nie było lustracji. A sąsiadów mamy, jakich mamy!
- Ograniczeniem jest nas rząd
- sprzedali go za psi hui a nabywcy zlikwidowali bo byl konkurencja i tyle
- W Ostrołęce wyburzają nowobudowaną elektrownie węglową z miliard zł. To jest taka stocznia, bo nie będziemy mieli taniego prądu. Człowiek zajmujący się tematem, umarł za wcześnie.
- Aseco to jest ta drzazga, która uwierała po 90 r. Sł*by obcych, albo własne jeśli w ogóle takie posiadamy.
- Ja widziałem chyba to tu napędy do wózków, warto było.
- Odcinek mógłby mieć nazwę: "Zrozumieć wojnę gospodarczą" albo "Mądry Polak po szkodzie".
- Przemysł to będziemy mieli, jeśli sami sobie go ponownie zbudujemy :( Transport to nie przemysł a usługówka. Jak przemysł staje to transport staje. Bo nie ma czego wozić.
- Zelmer dobra polska firma znana na całym bliskim i dalekim wschodzie zniszczona przez idiotów z solidarności.
- hiden zaden hajden :)
- Nie zapominajmy o elektrowni w Ostrołęce !
- Małe i średnie przedsiebiorstwa? buahahaha
- Chyba przeszacowałes: COMARCH , to ta firemka co zatrudnia studencików na śmieciowych umowach?
- Polecam historię Telefoniki Diory i Dalmoru! Ta ostatnia to jawna bandyterka na zlecenie ... Powiem tylko że Dalmor miał największy i najlepszy dział badawczy na świecie co przekładało się na patenty.. jego flota statków w porównaniu z tym działem badawczym to drobne..
- Ogólny materiał nakierowany na tani poklask pod tytułem gdyby nie złodziejcze siły to Polska byłaby potęgą. Pomija się zbrodniczą rolę związków zawodowych w ciągłym domaganiu się przywilejów i jak teraz z górnictwem niepozwalanie nikogo zwolnić aby "przecież zawsze tak było". Polski przemysł upadł przez Polską naturę. Tylko i wyłącznie. Jak ruscy to za nas planowali to coś było, a jak już Polak się wziął za przemysł to w parę lat się rozpadł. Tacy jesteśmy widać to jak w soczewce w górnictwie. W normalnym kraju społeczeństwo by dawno zaorało 80 tys górników wraz z ich wiecznie narzekajacymi a praca nie hanbiacymi się związkowcami. W normalnym kraju rząd który pozwala gwarantuje im zatrudnienie do emerytury, które jest finansowane przez ogół społeczeństwa byłyby rozszarpany, a u nas nic. Tak działaliśmy z naszym przemysłem i dlatego upadł-niechęć do zmian polskich Sarmatów
- Cały film to niedomówienia i zakłamania. Ten super przemysł w PRL funkcjonował tylko dlatego że byliśmy w RWPG. To wszystko było w większości przypadków zacofane technologicznie do zachodu. Prawie same licencje. Nawet na traktory. A mieliśmy bardzo dobre opracowania własne. Ursus jest dobrym przykładem na to jak doprowadzono do upadku dobrą firmę przez brak zrozumienia nowej sytuacji gospodarczej. Przemysł stoczniowy to jest zupełne zakłamanie w tym filmie. Nie rozumienie jakie zmiany zaszły na tym rynku. Dopiero teraz normalnie funkcjonuje i może poszczyć się wieloma sukcesami. Żadna stocznia w Europie nie może konkurować z Azjatami w budowie prostych statków jak np. tankowce. Dlatego stocznie europejskie koncentrują się na budowie specjalistycznych jednostek. A dawanie jako przykład warszawskich zakładów WZT jako przykład pokazuje że autorzy tego filmu nie mają pojęcia o przepaści technologicznej jaka wtedy była. WZT nie miało żadnych szans na sprzedaż swoich technologicznie zacofanych wyrobów. Nie chcę powiedzieć przez to że cała prywatyzacja była dobrze zrobiona. Ale w tamtych czasach nie było pieniędzy na rozwój i kadry zarządzającej. Autorzy tego filmu powielają bzdurne teorie na temat super przemysłu w PRL. Mógłbym napisać niezłą książkę odnosząc się do tych idiotyzmów zawartych w tym filmie.